2019 Yılı Uzman Çavuş Maaşı Ne Kadar?


2019 Yılı Uzman Çavuş Maaşı Ne Kadar?

Milli savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere Uzman Çavuş alımı yapılacağını açıkladı. Başvurmak isteyenlerin ise kafasında tek soru “2019 Uzman Çavuş maaşı ne kadar?”.

Bu yazımızda güncel Uzman Çavuş maaşlarını, en düşük ve en yüksek maaşların ne kadar olduğunu bulabilir. 2019 Uzman Çavuş maaşı hakkındaki detaylarını da bu yazımızla öğrenebilirsiniz.

 

2019 UZMAN ÇAVUŞ MAAŞI ZAMMI NE KADAR?

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Uzman Çavuşlar ve Astsubaylar için çeşitli düzenlemeler yapıldığını açıklamıştı. Milli Savunma Bakanı Hulisi Akar, maaşlarda iyileştirmenin yanı sıra orduevlerine de düzenleme geleceğini vurguladı.Buna ek olarak şimdilik 3 büyük ile Uzman Ordu Evi yapılacağınıda duyurmuştu.

UZMAN ÇAVUŞ MAAŞLARINA 400 LİRA ZAM

Uzman çavuş aylıklarına 400 lira net ilave yapıldığını, yaş sınırının ise 45’ten 52’ye çıkarıldığını anımsatan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, şu bilgileri verdi:

 

 

Milli Savunma Bakanı Hulisi AKAR

Uzman çavuşlarımızın ek göstergelerinde artış yapıldı, derece ve kademe işlemlerinde gelişme sağlandı.10 yılını bitirmemiş olanlardan astsubaylığa geçişte sorun vardı. O da ortadan kaldırıldı. Zati tabanca verilmesi talepleri vardı. O konuda da düzenleme yapıldı. Lojmanlardan yararlanma konusundaki oranı da onların lehine artırdık. Sözleşme sürelerinde yaşanan sıkıntıları da çalışıyoruz. Uzmanlarımıza orduevi konusunda yeni bir çalışma başlattık. Ankara ve İzmir’de bir İstanbul’da ise iki tane olmak üzere uzmanlarımıza orduevi yapılması konusunda çalışmalarımız sürüyor. İlk olarak Ankara’dan başladık. Çalışmalarımız sürüyor.


GÜNCEL UZMAN ÇAVUŞ MAAŞI NE KADAR?

 

Uzman Çavuşların sabit bir maaşları yoktur. Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde Uzman Çavuş olarak görev yapan personellerin maaşları nerede görev yaptıkları, kaç yıllık personel olduğu, branşı ve değişen diger kriterlere göre hesaplanır. Fakat en düşük ve en yüksek çavuş maaşı aşağı yukarı şu şekildedir:

Uzman Çavuş maaşı en düşük 4 bin TL ile en yüksek 9 bin TL arasında değişiklik gösterebilmektedir.

Bunun dışında yurt dışı görev tazminatları da en düşük 5 bin TL’dir

Uzman Çavuşların görev yaptığı bölge tehlikeli bir bölgeyse maaşıda buna göre yükselmektedir.

Ayrıca Uzman Çavuşlar evliyse, çocuk sahibiyse, derecesi ve hizmet yılı fazlaysa maaşıda buna göre yükselmektedir.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 4 Şubat 2019

Konu hakkında yorumunuzu yazın