Kara Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Çavuş Alım ilanı


En Az İlk Öğretim Mezunu Uzman Çavuş Alımı!!!

Milli Savunma Bakanlığı tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde uzman çavuş alım ı yapılacağı ifade edildi.

Milli Savunma Bakanlığının (MSB) 2019 yılında Kara Kuvvetleri Komutanlığı
adına yapacağı; ilköğretim mezunlarından uzman onbaşı, en az lise mezunlarından da uzman
çavuş temini duyurdu.

KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞINA 2019 YILI UZMAN ÇAVUŞ ALIMI

DİKKAT:
 
1. Adaylar başvuru ekranına E-devlet üzerinden giriş yaptıktan sonra başvuru sihirbazı üzerinden ilerleyerek bilgilerim kısmından eğitim, iletişim, askerlik ve diğer istenen bilgileri mutlaka dolduracak!!! ardından Tercih ekranına otomatik olarak yönlendirilecektir.
2. Adaylar eğitim bilgisi alanında eğitim bilgisi ekle butonuna bastıktan sonra eğitim bilgilerini dikkatlica girmelidir.
3. Bu kılavuz, Milli Savunma Bakanlığının (MSB) 2019 yılında Kara Kuvvetleri Komutanlığı adına yapacağı; ilköğretim mezunlarından uzman onbaşı, en az lise mezunlarından uzman çavuş teminleri ile ilgili hususları kapsamaktadır.
4. Halen Sözleşmeli Er olarak görev yapan adaylar doğru beyanda bulunmayıp, başvuru yapsa dahi Kayıt-Kabul aşamasında elenecek, seçim aşamalarına katılamayacaklardır.
5. Sözleşmeli er olarak görev yapanlardan en az 3 (üç) yıl görev yapmış ve müteakip sözleşme süresi içerisinde olan adayların (ilk sözleşmesini tamamlayıp ikinci veya müteakip sözleşme dönemi içerisinde bulunanlar) başvuruları Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından alınacaktır (İnternet adresinden çevrimiçi (online) olarak yapılan başvurular kabul edilmeyecektir).
6. Hava ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığında halen sözleşmeli er olarak görev yapanların başvurusu kabul edilmeyecektir.
7. Askerlik hizmetini yapmamış adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.
8. Bedelli askerlik yapmış olan ve yapmakta olanlar müracat edebilecektir. Bedellli olarak yapmakta olanlar askerlik hizmetine devam ediyor seçeneğini seçerek askerlik durumlarını doldurmaları gerekmektedir.
Başvuru kılavuzuna ulaşmak için  tıklayınız.
Başvuru yapmak için tıklayınız.
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 30 Ocak 2019

Konu hakkında yorumunuzu yazın